Rehabilitacja wad postawy

Wady postawy to więcej niż problem postawy ciała czy ukształtowania sylwetki. Za prawidłowe ustawienie kręgosłupa odpowiedzialne są mięśnie kręgosłupa, tułowia oraz kończyn górnych i dolnych – dzięki ich współpracy mamy wpływ na postawę ciała. To układ nerwowy odpowiada za kontrolę prawidłowej czynności kręgosłupa. Pogłębienie skrzywienia prowadzi do trwałych zmian całego ciała, co w wieku dziecięcym ma  jedynie charakter estetyczny, natomiast w przyszłości będzie  skutkować wieloma zespołami bólowymi.

Prowadzona rehabilitacja według założenia ,, Postawa to podstawa’’ , obejmuje obiektywną ocenę dziecka, polegającą na badaniu fizjoterapeutycznym.

Po dokonaniu analizy zaburzeń zalecany jest program fizjoterapeutyczny:

  • indywidualny dla każdego pacjenta;
  • program zawiera nie tylko opracowane ćwiczenia możliwe do wykonania samodzielnie w domu, ale także procedury manualne niezbędne do odzyskania mobilności struktur okołostawowych;
  • terapia jest prowadzona wg. Kinetic Control, PNF, Terapii manualnej oraz wspomagana Kinesiotapingiem;
  • zapewnia stałą kontrolę;
  • edukację nie tylko pacjenta, ale także rodziców w celu uświadomienia głównego problem min.: jak sobie z nim radzić na co dzień oraz jakie mogą być konsekwencje nie leczenia; kontrola postawy w określonych pozycjach.
Style switcher RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image