Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – mgr fizjoterapii
Współcześnie terapia refleksologiczna stosowana jest też często przez osoby zmagające się z przewlekłym stresem, napięciem nerwowym czy bezsennością.
Podczas masażu odczujesz głębokie odprężenie i rozluźnienie ciała. Mogą również pojawić się dreszcze, uczucie mrowienia czy pieczenia stóp.
Po wykonanym zabiegu organizm rozpoczyna proces samoregulacji i detoksykacji. Możemy zaobserwować wówczas łagodne objawy w ciele, które nie powinny niepokoić – ich wystąpienie świadczy o tym, że organizm zareagował na terapię:
Objawy mogą wystąpić bezpośrednio po lub jakiś czas po zabiegu – reakcja Twojego organizmu na leczenie jest kwestią indywidualną. Im więcej toksyn w organizmie, tym dłuższy będzie czas gojenia. Twoje ciało prawdę Ci powie
Mimo że refleksologia to naturalna i bezinwazyjna metoda terapii, istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania.
Przeciwskazania bezwzględne:
Przeciwwskazania względne:
Zmiany jakie zaszły w ciele kobiety po porodzie naturalnym, a w szczególności po cięciu cesarskim, wymagają często pomocy w ich odprowadzeniu, poprzez przywrócenie organom wewnętrznym funkcjonalności sprzed ciąży, przyśpieszając regenerację ciała, aby kobieta przede wszystkim nie miała:
Wszelkie dysfunkcje i zablokowania stawów, nerwów, trzewi i innych tkanek mogą znacznie ograniczyć zdolności organizmu do prawidłowego działania w czasie treningu, co ma bezpośredni wpływ na stopień wydolności, a nawet może powodować wtórne zmiany w układzie ruchu i nie tylko. Osteopatia może pomóc zwiększyć ruchomość stawów, elastyczność i odżywienie mięśni, poprawić proces oddychania oraz regenerację po wysiłku.